Filharmonia w Szczecinie im. Mieczysława Karłowicza

Nasza pracownia projektowała technologię teatralną dla Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, która to została wybrana najpiękniejszym budynkiem 2014 roku w Polsce. 

W dniu 10.09.2014 r. uczestniczyłam  na uroczystej inauguracji.

Bardzo podobała mi się realizacja, jak również koncerty symfoniczne tego dnia. Został wykonany m.in. utwór Szczeciniaka, kompozytora Piotra Klimka „Non Suicidal Self Injuries” w rytm budowy powstającego obiektu.

Drugi utwór tego kompozytora „5 pieśni o tęsknocie” poświęcony był ludziom z różnych stron świata, których los po wojnie przywiódł do Szczecina. Utwór ten był też o click here moich „Teściach”, których już nie ma – Melanii  która przyjechała po wojnie z Chełmna Pomorskiego i Edwarda który wraz z rodziną przyjechał z Francji z Lille. Poznali się w pracy w „Hartwigu” i stworzyli bardzo fajną rodzinę.  Dzięki nim przeżyłam parę miłych chwil w Szczecinie i pokochałam to miasto.

Na wielkim otwarciu filharmonii pojawiło się wielu ważnych gości, m.in. prezydent Bronisław Komorowski, a także projektanci budynku Fabrizio Barozzi i Alberto Veiga.

Zdjęcia nie oddadzą tego wspaniałego wnętrza filharmonii, ale zapraszam do obejrzenia kilku ujęć które wykonałam podczas uroczystej inauguracji: